Picture
LCD televizoriai yra vieni iš priimtiniausių televizorių tipų daugeliui žmonių dar šiandien. Atsakyti į šį klausimą gana paprasta – jie yra pakankamai nebrangūs tačiau vis tiek pasižymi patenkinama vaizdo kokybe. Visgi kokią įtaką šiandieniniams televizoriams padarė LCD technologija paremti TV?
Turbūt pirmiausia galima paminėti perimtą išvaizdą. LCD ir plazminiai televizoriai buvo tie postūmiai, kurie pradėjo formuoti šiandienio televizoriaus dizainą. Visgi pastarieji negalėjo būti ypatingai ploni dėl to meto technologijų neišsivystymo, tačiau lyginant su senais gerais CRT ekranais, net pirmieji LCD atrodė kaip anoreksikai. 

Beje paminėjome plazminius televizorius, apie kuriuos naujienų šiandien gana sunku išgirsti. Kodėl taip yra? Atsakyti pakankamai paprasta – plazminiai televizoriai buvo labai brangūs, o technologija dar nebuvo pakankamai pažengusi, kad patenkintų visus vartotojus. Taip pat šių televizorių įstrižainės dydis prasidėdavo nuo  30“ centimetrų, kas jau yra pakankamai daug, ypač mažuose butuose. 

Į rinką įsiveržę LCD televizoriai buvo gaminami nuo 15“  įstrižainės, kas leido juos naudoti kiekvienam ir kiekvienoje vietoje. Pavyzdžiui seni, maži ir tuo pačiu metu dideli virtuvės televizoriukai greitai buvo pastatyti į spintą ir pakeisti kompaktiškais LCD. Neretas naudojosi galimybe (ir tuo pačiu metu naujove) prie kompiuterio naudoti televizorių su monitoriaus galimybe. Toks sprendimas sutaupė gana daug vietos ir buvo labai mėgiamas, nors ir nebuvo ypatingai patogus. 

Su laiku LCD televizorius tapo vis gražesnis ir gražesnis, tad gamintojai nusprendę tobulinti ir programinės įrangos estetiką. To pasekoje šiandien turime tokius darinius kaip „Smart TV“, kurie ekstremaliose situacijose gali netgi pakeisti kompiuterį. O su tokiais tobulėjimo tempais panašu, kad kelių metų perspektyvoje būtent taip ir atsitiks. 

Galu gale į rinką atėjęs LCD televizorius padarė įtaką internetiniams televizorių pardavimams. Televizoriai internetu šiandien yra pardavinėjami rekordiniais kiekiais ir tam gana didelį nuopelną padarė būtent LCD standartas. O galbūt tiesiog viskas sutapo taip, kad elektroninės parduotuvės išpopuliarėjo tuo metu, kai į rinką atėjo tokio tipo TV.  

Tad LCD televizorius yra toks dalykas, kuris padarė gana didelę įtaką šiandieninei televizijai. Aukštos raiškos kanalai, visiškai kitoks dizainas, praktiškesnis valdymas – visą tai yra prieš kelis metus karaliavusios technologijos vaisiai. 

Leave a Reply.