Picture
Plazminiai televizoriai yra viena iš tų technikos naujovių, kurios puikiai puošia namų interjerą, tačiau tarnauja ne tik dėl grožio, bet tuo pačiu ir puikiai tarnauja pagal tikslinę paskirtį. 
Plazminių televizorių veikimo principas yra išties įdomus. Mat šio tipo televizoriai veikia ne apšviečiant skystuosius kristalus, o skirtinga elektros įtampa veikiant plazmos dujų pripildytus vamzdelius.

Kokį pranašumą tai suteikia? Kaip jau minėjome, LCD tipai veikia iš galo, dažniausiai balta spalva, apšviečiant skystuosius kristalus. Natūralu, kad ryški balta šviesa per skystųjų kristalų sluoksnį prasiskverbia ir taip ypatingai gadina kontrastą. Štai plazminiai televizoriai tokios bėdos neturi, nes tokio tipo televizoriuose esantys plazmos dujų vamzdeliai savo spalvą keičia priklausomai nuo elektros įtampos. Taigi televizoriuje matoma juoda spalva bus tokia juoda, kad net nesuprasite ar išjungtas televizorius, ar įjungtas. 
Plazminiai televizoriai turi ir kitų pliusų. Pavyzdžiui, šiandien jie pasižymi prieinama kaina, o funkcijomis ir atkuriamo vaizdo kokybe toli gražu nenusileidžia nei LED, nei LCD tipo televizoriams. 

Antra vertus kaip kiekvienas daiktasturi šokių trūkumų, taip ir plazminis televizorius be jų neapsieina. Šiandien galima paminėti du pagrindinius plazminių televizorių trūkumus. Pirmasis, tai didžiausias elektros suvartojimas lyginant su kitais rinkoje esančiais įrenginiais. Antra vertus, sakyti didžiausias yra per grubu, nes tobulinant technologiją ir daug dirbant ties energijos taupymu buvo pasiektas rezultatas, kurio dėka plazminis televizorius sunaudoja panašiai elektros energijos kaip ir LCD tipo televizorius. 
Taip pat, kaip antrąjį trūkumą galima paminėti vaizdo išdegimą. Per ilgai palikus televizorių su statiniu vaizdu, matomas vaizdas gali išlikti televizoriuje gana ilgam laiko tarpui. Tiesa, ties šia bėda inžinieriai taip pat gana daug dirbo ir padarė keletą pakeitimų, leidusių pamiršti šią problemą. 
Tad plazminiai televizoriai – gana geras pasirinkimas, ypatingai jeigu ieškote labai aukštos vaizdo kokybės. Jei išsirinkote norimą modelį – nevarginkite savęs ir nevykite į elektronikos prekių parduotuvę, šiandien televizoriai internetu  yra perkami beveik visada, kadangi tai yra paprastesnis ir beveik visada pigesnis apsipirkinėjimo būdas. 

Leave a Reply.