Picture
Televizija šiandien yra viena iš tų sričių, kurios su laiku atrodo vis labiau merdinčios. Visgi, televizoriai sudaro gana didelę technikos gamintojų pardavimų dalį ir dėl šios priežasties jie visai nesiruošia išleisti televizorių į pensiją. Štai kodėl šie gaminiai paskutiniuoju metu keičiasi ypatingai ir tampa vis labiau prieinami vartotojui. Straipsnio eigoje pabandysime išsiaiškinti, kaip jie patobulėjo bėgant laikui 
 
Savaime aišku, kad ypatinga pažanga yra matoma atkuriamo vaizdo kokybėje. Senais, gūdžiais, CRT laikais televizoriai atkurdavo tragiškos ir pasibaisėtinos kokybės vaizdą, kuris, beje, tuomet atrodė visai „padoriai“ ir visai nebuvo laikomas nekokybišku. Tačiau lyginant jį su šiandieniniais pasiekimais – technologijų pažangos rezultatas yra toks akivaizdus, kad kartais net darosi keista, kaip kai kurie žmonės vis dar namuose gali naudoti seno tipo televizorius.

Kita vieta, kur TV pažanga yra aiškiai jaučiama – dizainas. Lyginant su praėjusiu dešimtmečiu, šiandienis televizorius yra beveik metru plonesnis. Drąsiai galima sakyti, kad toks rezultatas yra daugiau nei stebinantis. Taip pat CRT ekranuose vaizdą sukurdavo kineskopas. Didesniam ekranui reikėdavo didesnio kineskopo. Deja, atkuriamo vaizdo raiška nuo kineskopo dydžio nepriklausė, taigi, kuo didesnis būdavo televizoriaus ekranas, tuo prastesnės kokybės vaizdas būdavo jame atvaizduojamas. Dabar ši taisyklė negalioja ir technologijos leidžia klientams pardavinėti metro ar net didesnės įstrižainės televizorių, kuris atvaizduos tokį pat kokybišką vaizdą, kaip ir jo mažesnieji „broliai“.

Taip pat galime paminėti ir žymiai didesnį funkcionalumą. Prieš kelis metus į rinką žengę „Smart TV“ avangardiniai būriai sugebėjo įtikinti žmones, kad šis visuomet spalvingas, bet ne visuomet reikalingas, žaisliukas yra neatsiejamas kiekvieno televizoriaus aksesuaras. Beje, „Smart TV“ išties suteikia televizoriui daug funkcijų – „Skype“ pokalbiai, naršymas internete, santykinai platus žaidimų pasirinkimas („Samsung“ leidžia žaisti net žymųjį „Angry Birds“).

Na ir kaip bebūtų keista, visi šie atnaujinimai tik prisidėjo prie geresnio televizorių prieinamumo. Televizoriai internetu yra įsigyjami vis dažniau ir dažniau, nepaisant to, kad kartais tai gali būti daugiau nei katės pirkimas maiše. Juk pažiūrėjęs keletą video negali spręsti apie jo atkuriama vaizdo kokybę. Antra vertus, kol niekas nesiskundžia TV pirkęs internetu, vargu ar verta baimintis šio proceso ir apsunkinti sau gyvenimą. 

Tad televizoriai – vienas iš tokių dalykų, kurių niekas greitu metu nesiruošia apleisti. Atvirkščiai, kasdien tūkstančiai inžinierių ir dizainerių dirba stengdamiesi suteikti šiam prietaisui vis daugiau funkcionalumo bei naudos. 





Leave a Reply.